گروه محصول :   مکمل رژیمی-غذایی

عنوان محصول :   قرص زینک سولفاتبرگه راهنما 

نام فراورده : قرص زینک

کاربرد :

این فراورده  به عنوان مكمل تغذیه ای برای كمك به جبران و پیشگیری از کمبود زینک مصرف می شود.

مواد متشکله :

زینک سولفات.  . کراس کارملوز سدیم. منیزیم استئارات. تالک. پوویدون. میکروکریستالین سلولز . رنگ خوراکی

عملکرد فارماکولوژیک و فارماکوکینتیک فراورده :

زينك يكي از مواد معدني ضروري براي بدن است.اين ماده درعملكرد 300 آنزيم مختلف نقش دارد به اين دليل در تمام پروسه هاي فيزيولوژيكي وبيولوژيكي بدن دخيل است.بنابراين در مواردي مثل بهبود زخم ، گوارش ، توليد انرژي ، رشد ، سنتز كلاژن ، استحكام استخوانها ، متابوليسم كربوهيدراتها و توليد مثل مورد نياز مي باشد.حتي كمبود اندك روي هم مي تواند باعث كم شدن ايمني ، كم شدن تعداد اسپرم و مشكلات حافظه گردد.

زينك به شكل املاح معدني از طريق غذا وارد بدن مي گردد. اين املاح براي جذب ابتدا در روده يونيزه شده و سپس زينك جذب ميشود. جذب اين فرم يونيزه در روده و از طريق اتصال با حامل فلزي دي والان انجام مي شود. با توجه به نحوه جذب آن ، بعضي از املاح مانند املاح كلسيم و آهن با رقابت در سيستم جذب زينك مي توانند باعث كاهش جذب زينك شوند. تركيباتي نيز مانند آمينواسيدها ، ويتامين B6 ، پيكولينيك اسيد و پروتئينهاي حيواني باعث بهتر شدن جذب زينك مي شوند.

دز و نحوه مصرف صحیح دارو:

قرص زینک ساخت شرکت داروسازی ساپونین ایران دارای 220 میلیگرم زینک (روی ) المنتال می باشد.نحوه مصرف آن در بزرگسالان یک تا دو  قرص در روزبوده و در صورت نیاز به بالابردن دز مصرفی با پزشک مربوطه مشورت نمائید.

موارد منع مصرف : ----

عوارض جانبی :

تهوع و استفراغ

موارد احتیاط و هشدارها: قرص را بلعیده و از جویدن آن خودداری کنید . قرص را از دسترس اطفال دور نگهدارید . قرص را همراه غذا میل کنید .بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید.  در صورت استفاده بیش از مقدار توصیه شده ، کاهش مقدار مصرف یا قطع مصرف در از بین بردن نشانه های زیادی مصرف  موثر می باشد

تداخل دارویی :

این فراورده با پنی سیلین و فراورده های حاوی فسفر تداخل دارد. این فراورده می تواند باعث کاهش جذب برخی داروها شود لذا در صورت مصرف این فراورده ، سایر داروها را با فاصله مصرف کنید.

مصرف در بارداری و شیردهی :  

در زمان بارداری و شیردهی زیر نظر پزشک مصرف شود.

شکل فراورده و رنگ و طرح بسته بندی :

این فراورده به شکل قرص گرد صورتی  رنگ می باشد. دارای بسته بندی 60 عددی به شکل بیلیستر داخل جعبه می باشد.

شرایط نگهداری :

 در دماي اتاق و دور از رطوبت نگهداري شود

کشور تولید کننده : ایران

 شرکت تولیدکننده : ساپونین ایران

قیمت مصرف کننده : (با ارزش افزوده ) 80000 ریال

کد ثبت فراورده : 8025465449193710

 
 
 
Zinc Sulfate