گروه محصول :   مکمل رژیمی-غذایی

عنوان محصول :   قرص لیدی بننام فراورده : قرص لیدی بن

کاربرد :

 این فراورده به عنوان مکمل تغذیه ای برای كمك به سلامت استخوانها مصرف می شود.

مواد متشکله :

کلسیم کربنات . ویتامین د3 . کراس کارملوز سدیم. منیزیم استئارات. تالک. پوویدون. هایپروملوز. تیتانیم دی اکسید. پلی اتیلن گلیکول4000. رنگ خوراکی

عملکرد فارماکولوژیک و فارماکوکینتیک فراورده :

ویتامین D و کلسیم از مواد ضروری برای بدن هستند و در بسیاری از اعمال بخشهای مختلف بدن دخالت دارند.کلسیم اصلی ترین جزء استخوانها بوده و استخوانها به عنوان مخزن اصلی کلسیم عمل می کنند.حدود 98% کلسیم در بزرگسالان در استخوانها یافت می شود. هر گونه عدم تعادل بین املاح استخوانی می تواند باعث اشکالات وسیع سلولی ( مانند تتانی، کما، ضعف عضلانی ) ، اختلال در ساختمان استخوانی ( استئوپروز)شود. املاح کلسیم از طریق روده جذب می شوند و هموستاز آن به وسیله هورمون پاراتورمون و ویتامین D به عنوان یک پیش هورمون کنترل می گردد. کلسیم به عنوان یک فاکتور انعقادی عمل می کند. بعضی از املاح ان به عنوان انتی اسید مورد استفاده می باشد. لازم به ذکر است که در بیماران مصرف کننده دیگوکسین کلسیم در حساسیت سلولها نسبت به این ماده نقش اساسی دارد.

ویتامینD از ویتامینهای محلول در چربی است که درپوست باوجودتابش اشعه UVتولید می شود.  این ویتامین در بعضی از غذاها وجود دارد و در مکملهای غذایی استفاده می شود.این ویتامین یک پیش هورمون و ماده اولیه برای تعدادی از متابولیتها می باشد. ویتامینD تحریک کننده ترانسپورت کلسیم با تاثیر بر روده ، بازجذب آن از کلیه و تشکیل استخوانها می باشد و نقش عمده ای در بازجذب استخوانها دارد. در مواردیکه کمبود کلسم و ویتامینD به دلیل ناکافی بودن آنها در رژیم غذایی و یا به هر دلیل دیگر ایجاد می شود، می توان برای جبران آن از مکملهای رژیمی – غذایی حاوی آنها استفاده نمود.

دز و نحوه مصرف صحیح دارو:

قرص کلسیم د ساخت شرکت داروسازی ساپونین ایران دارای 500 میلیگرم کلسیم المنتال و 400 واحد بین المللی ویتامین د3 می باشد.نحوه مصرف آن در بزرگسالان   دو  قرص در روزبوده و در صورت نیاز به بالابردن دز مصرفی با پزشک مربوطه مشورت نمائید.

موارد منع مصرف : ----

عوارض جانبی :

یبوست ،نفخ شکم

موارد احتیاط و هشدارها:

قرص را بلعيده و از جويدن آن خودداري نمائيد.قرص را از دسترس اطفال دور نگهداريد.بيشتر از مقدار توصيه شده مصرف نكنيد.

قرص را همراه غذا میل کنید.فراورده را دو ساعت قبل و یا 4 تا 6 ساعت بعد از داروهای دیگر مصرف کنیددرصورت بروز مسمومیت بویژه در کودکان بیمار را به مراکز درمانی منتقل کنید.

تداخل دارویی :

درصورت مصرف هر نوع فراورده مکمل یا دارو ، این  فراورده را دو ساعت قبل و یا 4 تا 6 ساعت بعد از داروهای دیگر مصرف کنید.

مصرف در بارداری و شیردهی :  

در زمان بارداری و شیردهی زیر نظر پزشک مصرف شود.

شکل فراورده و رنگ و طرح بسته بندی :

این فراورده به شکل قرص کپسولی شکل صورتی رنگ می باشد. دارای بسته بندی صد عددی داخل قوطی می باشد.

شرایط نگهداری :

 در دماي کمتر از 30 درجه سانتیگراد و دور از نور و رطوبت نگهداري شود

کشور تولید کننده : ایران

 شرکت تولیدکننده : ساپونین ایران

قیمت مصرف کننده : (با ارزش افزوده )

قوطی 100 عددی : 247103 ریال

کد ثبت فراورده :

قوطی 100 عددی :4520154648054279